Porovnání antiperspirantů

Porovnání antiperspirantů

Podobně jako například v kosmetice, také mezi antiperspiranty je široký výběr. Není vždy snadné zorientovat se v tom, co přináší výsledky a co ne. Určitou zmatečnost v tomto směru přináší také deodoranty, které se v reklamních spotech vydávají za antiperspiranty. Měli bychom mít proto v první řadě na paměti, zda hledáme přípravek proti občasnému pocení, tedy spíše něco, co dobře voní a o účinek proti pocení nám až tolik nejde, nebo hledáme přípravek, který řeší zvýšenou až extrémní potivost. Tato kategorie antiperspirantů (např značky Driclor, SweatStop) není primárně určena pro každého, ale opravdu pro ty, kdo mají s pocením problémy (hyperhidróza). Kromě antiperspirantů existují i další medicínské či alternativní metody.

Porování antiperspirantů dle obecně známých skutečností:

 

Značka:

Určeno na nadměrné pocení:

Specializace na různé partie těla:

Intenzita:

Obsahuje látky pečující o zdraví pokožky:

SweatStop

ANO

ANO

6 až 23

ANO (aloe vera, panthenol, kafr)

Driclor

ANO

NE

20

NE

Kamenec

NE

NE

cca 6

100% přírodní

Anhydrol

ANO

NE

20

NE

Borotalco

NE

NE

neznámo

ANO

Perspirex

ANO

NE

8

NE

Everdry

ANO

NE

14

NE

Perpsi-Guard

ANO

NE

obsahuje hlinité soli (množství neznámo)

NE

Etiaxil

ANO

NE

obsahuje hlinité soli (množství neznámo)

ANO (ricinový olej)

Biotherm Homme

NE

NE

obsahuje hlinité soli (množství neznámo)

NE

Korres

NE

NE

obsahuje hlinité soli (množství neznámo)

ANO (bisabolol)

 

Nadměrné pocení, neboli hyperhidróza, se vyznačuje výraznou potivostí na jedné či více partií těla. Kromě výběru správného antiperspirantu, který zohlední stupeň pocení, doporučujeme také dbát na to, pro jakou partii těla je daný antiperspirant určen. Ví se, že aktivita, hustota a stavba potních žláz není stejná ve všech částech našeho těla. Speciálně v oblasti dlaní a chodidel jsou tyto žlázy rozmístěny ve velkém množství. Proto se často stává, že univerzální přípravky, byť určené na nadměrné pocení, v těchto partiích těla nezaberou dostatečně.

srování antiperspirantů na nadměrné pocení

 

Stejně tak důležitý je pocit po aplikace. Spousta lidí trpících nadměrným pocením se mylně domnívá, že aby antiperspirant zabral, jsou nepříjemné pocity po aplikace jakousi daní za to, že dojde k omezení pocení. Tak tomu ale není. Důležité je složení antiperspirantů, některé látky pečující o pokožku vynechávají, pro jiné jsou naopak důležitou součástí. Samozřejmě toto je na preferenci každého z nás, každopádně my ve stop-potu.cz razíme cestu propagace antiperspirantů, které jsou vysoce účinné, ale svým složením podporují šetrnost k pokožce. Velmi důležité jsou v tomto ohledu dermatologické certifikace, které šetrnost k pokožce ohodnocují. V neposlední řadě je dobré vidět i zkušenosti lidí s antiperspiranty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *