Nadměrné pocení zad a nadměrné pocení na krku

Nadměrné pocení zad a nadměrné pocení na krku

Jak na nadměrné pocení zad?

V prvním případě objevte, co způsobuje nadměrné pocení zad a jak tomu zabránit. Obvykle je nadměrné pocení zad způsobeno přirozenou reakcí na zvýšení teploty těla. Pokud se příliš zahřejete, tělo uvolňuje pot, aby se ochladilo. Z toho vyplývá, že nadměrné pocení zad během tréninku nebo během větší fyzické aktivity je normální. Každopádně může být trapné v každodenních situacích či když se pohybujeme ve společnosti. Vážnějším problémem se však nadměrné pocení zad stává v momentě, kdy k němu dochází bez přirozeného spouštění.

nadměrné pocení zad

Co způsobuje nadměrné pocení zad?

Nadměrné pocení zad může být výsledkem stavu zvaného primární hyperhidróza, což je zdravotní stav, který způsobují nadměrné potní žlázy. Tento stav může postihovat klidně všechny části těla, ale je často bývá lokalizován spíše jen do určitých oblastí, jako jsou např. záda. Další identifikovanou příčinou přílišného pocení na zádech je sekundární hyperhidróza. Ta bývá způsoben především vedlejším účinkem léků, změnou hladiny hormonů nebo poškozením nervového systému. Pokud si myslíte, že je vaše nadměrné pocení zad vyvolané primární nebo sekundární hyperhidrózou, potom se nejlépe poraďte s Vaším lékařem nebo dermatologem. Oni Vám totiž mohou doporučit správné lékařské ošetření.

nadměrné pocení na zádech

Jak zastavit nadměrné pocení zad?

Zde je několik tipů, jak zlepšit stav nadměrného pocení na zádech:

1) Používejte co nejvíce přírodní vlákna. Syntetické textilie, jako je polyester, mohou zachytávat pot, který se následně drží na zádech a prosakuje přes vaše oblečení. Prodyšné materiály, jako je bavlna a vlna, vám mohou pomoci lépe zůstat v chladu, v některých případech i po celý den.

2) Zůstaňte hydratováni pitím studené vody. To pomáhá snížit teplotu těla a doplnit část vody ztracené při nadměrném pocení zad.

3) Vyhněte se možným spouštěčům, které způsobují nadměrné pocení zad. Mezi takové patří např. kořeněné jídlo, kofein, kouření a alkohol.

4) Pravidelně se umývejte a věnujte zvláštní pozornost oblasti zad. Nenasazujte si vaše oblečení dříve, než máte dostatečně suchá záda. Stávající vlhkost může zrychlit návrat pocení na zádech.

jak na nadměrné pocení zad

Předpokládáme, že tyto metody všeobecně znáte a aplikujete, avšak nemusí vám uspokojivě s nadměrným pocením zad pomoci. V tom případě, pokud vaše pocení na zádech je natolik silné, doporučujeme Vám sáhnout po specializovaném antiperspirantu Forte Plus na nadměrné pocení zad od značky SweatStop. Jedná o švýcarský produkt, který je z dlouhodobého hlediska dosud nejúčinnějším antiperspirantem na trhu a který snad jako jediný je přímo vyvinut na samotná záda. Je navíc opatřen opačným aplikátorem, díky kterému si můžete antiperspirant nanášet na záda i úplně sami. Nepotřebujete tedy případnou pomoc jiné osoby.


Nadměrné pocení na krku

Jak už jsme si vysvětlili, nadměrné pocení na krku může být spojeno s primární fokální hyperhidrózou a sekundární generalizovanou hyperhidrózou. My Vám usnadníme cestu hledáním a řekneme Vám, jak zastavit nadměrné pocení na krku. Každý se občas potí, ať už na hlavě nebo na krku, to je úplně normální, avšak pro některé lidi může být tento typ pocení dlouhodobý až pocitově trvalý. V těchto případech se stává nadměrné pocení na krku psychickým problémem. Nadměrné pocení obličeje, hlavy a krku je lékařsky známé jako kraniofaciální hyperhidróza.

nadměrné pocení na krku

Nadměrné pocení na krku bez zjevné příčiny

Tento typ pocení je nejčastěji příznakem stavu kůže nazývaného primární fokální hyperhidróza, který způsobuje, že lidé se nadměrně potí z určitých oblastí těla bez zjevného důvodu. Může to však být také způsobeno sekundární generalizovanou hyperhidrózou, což je jiný typ hyperhidrózy, který má známou příčinu. Pokud bojujete s pocením v obličeji nebo trpíte na nadměrné pocení na krku, může to být pro vaši důvěru těžké. Tyto oblasti, jak oje tvář nebo krk mohou být zásadní pro vaše sociální interakce a je proto důležité, abyste se cítili pohodlně a ve své kůži.

Naštěstí známe řešení, které by Vám mělo pomoci buď úplně se zbavit viditelného nadměrné pocení na krku, nebo alespoň výrazně snížit jeho působení a zlepšit tak kvalitu vašeho života. Ještě, než Vám jej prozradíme, mohlo by pro vás být uklidňující vědět, že existuje spousta lidí, kteří bojují s nadměrným pocením hlavy a krku.

pocení na krku

Hodně lidí trpí na nadměrné pocení na krku

Např. podle jedné studie zveřejněné v Journal of Dermatologic Clinics má asi 5 % lidí primární fokální hyperhidrózu. I když se to může zdát jako relativně malé procento, protože existuje tolik lidí s tímto problémem, je to ve skutečnosti velké množství lidí. Nejste v tom tedy určitě sami, i když se to tak může na první pohled zdát. Častokrát je pocení předáváno v rodině dědičně a dosud se neví, proč tomu tak je. Vzhledem k tomu nepříjemnému stavu je důležité, abyste měli přístup k řešení. To je pak obrovský rozdíl, když nadměrné pocení na krku nemusíte již více řešit.

Řešení na nadměrné pocení na krku

Dlouho jsme hledali vhodné antiperspiranty a vyzkoušeli jsme jich opravdu hodně, ale nakonec jsme našli takové, které dokázaly uspokojivě pomoci. Jedná se o specializované antiperspiranty švýcarské značky SweatStop, které jsou přímo vyvinuty na jednotlivé partie těla. Jelikož u každého jedince je pocení unikátní, disponuje značka SweatStop hned několika intenzitami, díky kterým můžete najít pro Vás vhodného favorita. Od extrémního pocení až po citlivou pokožku. Věříme, že Vám specializované antiperspiranty pomohou, tak jako nám. Jednotlivé antiperspiranty na nadměrné pocení naleznete na stránce oficiálního eshopu.

 

Související články:

Nadměrné pocení

Nadměrné pocení v podpaží