Nadměrné pocení na hrudi

Nadměrné pocení na hrudi

Trápí vás nadměrné pocení na hrudi? Nejste si jisti, zdali tato oblast náhodou nesignalizuje nějaký zdravotní problém? Potíte se i na jiné části těla, nebo je vaše nadměrné pocení pouze v oblasti hrudi? Přečtěte si nás článek o tomto tématu a buďte zase o něco více informovaní v dané problematice.


Jak je to tedy s nadměrným pocením na hrudi?

Zde není jednoduché poradit, jelikož by v prvotním případě měla být vyloučena zdravotní příčina. V tomto případě se tedy nevyplatí daný stav podceňovat a nejprve nechat lékaře zkontrolovat náš zdravotní stav. Nadměrné pocení na hrudi totiž často vzniká z dysfunkce autonomního nervového systému, kolísající hladiny cukru v krvi, hypertyreózy, tuberkulózy, revmatické horečky a některých infekcí. Lidé by měli být obezřetní a záležitost určitě probrat s lékařem nebo zdravotním odborníkem. Mělo by tedy dojít k vyloučení případného zdravotního problému.

nadměrné pocení na hrudi u muže

Co třeba říká na nadměrné pocení na hrudi čínská medicína?

Pocení je standartně nezbytné pro zabránění přehřátí těla. Podle tradiční čínské medicíny je pot srdeční tekutinou a nadměrné pocení je považováno za „vykořisťování“ qi (vitální energie) a srdeční krve, což vede k příznakům, jako jsou bušení srdce, problémy se spánkem a špatná paměť. Nadměrné pocení na hrudi znamená vnitřní slabost, která může být lokalizována v srdci, slezině, ledvinách nebo vyčerpání krve a qi.

Dozvídáme se tedy z čínské medicíny, že se jedná pravděpodobně o nějaký nedostatek srdce a sleziny. Nadměrné pocení na hrudi může být doprovázeno dušností, palpitacemi, zapomnětlivostí, špatnou chutí k jídlu, abdominální distenzí a uvolněnými střevy. Jazyk je bledý a puls je slabý. Někdy, při předepsání správného léku (a to pouze lékařem či způsobilým odborníkem), může dojít ke zlepšení činnosti těchto orgánů, jako je srdce a slezina a tím zlepšit fungování vnějšího těla, tedy samotného stavu pocení na hrudi.

V případě, že jste udělali vše proto, abyste vyloučili případný zdravotní problém způsobující právě nadměrné pocení na hrudi, mohou často pomoci specializované antiperspiranty na nadměrné pocení.

 

Potíte se na velkých částech těla? Jako je hrudník, záda nebo hýždě či stehna?

Ujišťujeme vás, že nejste sami. Slyšeli jsme o tomto problému už opravdu hodně a proto Vám chceme pomoci, abychom pro Vás našli úlevu.

co signalizuje nadměrné pocení na hrudi
Jak již jsme si řekli na samotném začátku. Prvním a opravdu důležitým krokem je zjistit, zda vaše nadměrné pocení na hrudi způsobuje zdravotní stav nebo lék. Lékař se může podívat na vaši anamnézu, provést vyšetření, provést nezbytné testy, zvážit léky, které můžete užívat.

Sdělte svému lékaři všechny léky, které užíváte – včetně volně prodejných, bylinných či přírodních produktů a poskytněte mu všechny související poznatky (např. zdali se potíte jen při stresu, celý den, či jen v určité období apod.). Zkrátka sdělte mu vše, co by mohlo souviset s pocením a pokud možno si nic nenechávejte jen pro sebe. Někdy pouhá změna léků může vyřešit nadměrné pocení na hrudi.

Pokud lék nebo jiný zdravotní stav nezpůsobuje nadměrné pocení, nebo v našem případě nadměrné pocení na hrudi, potom existují specializované antiperspiranty, které dokáží viditelně a účinně pomoci s pocením prakticky přes noc. Ještě, než se k nim dostaneme, měli byste vědět.

Na rozdíl od sekundární hyperhidrózy bývá primární hyperhidróza dlouhodobým zdravotním stavem, který obvykle začíná před 25. rokem.

Primární hyperhidróza může ovlivnit jednu nebo více oblastí těla, nejčastěji dlaně (nazývaná palmární hyperhidróza), podpaží (nazývaná axilární hyperhidróza), chodidla nohou (nazývané plantární hyperhidróza) nebo obličej (nazývané kraniofaciální hyperhidróza) a někdy i záda, hrudník, slabiny a také oblast pod ňadry u žen i mužů.

hyperhidróza na hrudi

Sekundární hyperhidróza je naproti tomu obvykle zobecněná a zahrnuje celé tělo. Zdá se, že tento typ nadměrného pocení se neobjevuje bez zjevného důvodu – i když bližší pohled obvykle odhalí kořenový problém.

„Někdo přijde a říká:“ Je mi 52 let a najednou jsem se začal z ničeho nic velmi potit. “ V takovém případě bývá lékař podezřívavější, než kdyby někdo přišel a řekl: „Je mi 12 let a potím se v podpaží a nikde jinde.

 

Zatímco v prvním případě je potřeba vzít v úvahu mnohem více proměnných (zdravotní stav, léky, životní situace) v tom druhém se může jednat pouze o krátkodobý stresový spouštěč (např. stres ve škole apod.). Je tedy nutné s lékařem o problému s nadměrným pocením opravdu mluvit.

Dále se vypozorovává, zdali se jedná o viditelné nadměrné pocení, které trvá nejméně 6 měsíců a to bez zjevné příčiny. Pokud je odpověď „ano“, pak dalším krokem je určení, zda splňujete dvě nebo více následujících kritérií:

Váš pot je oboustranný a relativně symetrický (potíte přibližně stejné množství na obou stranách těla.)

Vaše nadměrné pocení zhoršuje vaše každodenní činnosti.

Zažijete alespoň jednu epizodu nadměrného pocení za týden.

Počátek vašeho nadměrného pocení byl starší než 25 let.

Máte pozitivní rodinnou historii (ostatní členové vaší rodiny trpí podobnými potícími se problémy.)

Přestanete se potit, když spíte.

Pokud splňujete alespoň dvě z výše uvedených kritérií, je pravděpodobné, že máte primární hyperhidrózu a měli byste si domluvit schůzku s lékařem, který je obeznámen s možnostmi léčby u lidí s hyperhidrózou. Někteří dermatologové se domnívají, že u více než 90 % lidí s nadměrným pocením bude diagnostikována primární hyperhidróza.

Pokud nesplňujete kritéria pro primární hyperhidrózu, je to o něco složitější, protože váš lékař může nakonec potřebovat kompletní zpracování, aby zjistil, proč se nadměrně potíte. Příčina může být stejně jednoduchá jako např. u nových léků, které užíváte. Nebo můžete trpět některým z řady zdravotních stavů – nejčastěji infekčním nebo maligním onemocněním nebo jiným zdravotním onemocněním, jako je rakovina, cukrovka nebo dna. Hormonální nerovnováha spojená s těhotenstvím nebo menopauzou by mohla být další potenciální kořenovou příčinou. Mějte na paměti, že hledání příčiny trvá déle a může být i složitější. Nevzdávejte to však.

Osoba, která si myslí, že trpí sekundární hyperhidrózou, by měla vyhledat pomoc praktického lékaře, nejlépe interního specialisty. Je důležité najít správného lékaře, který se ponoří dostatečně hluboko, aby zjistil příčinu nadměrného pocení.

„Nadměrné pocení na hrudi tedy může ovlivňovat opravdu mnoho stavů či léčiv.“

 

Pokud máte negativní osobní zkušenost od vašeho lékaře a jeho odpověď je nedostatečná, možná budete muset vyhledat jiného. Někdy se Vám totiž může dostat ledabylé odpovědi typu: „Nedělejte si starosti. Nezabije vás to. “ Pokud dostanete odpověď, jako je tato a Vy víte, že Váš stav není ani zdaleka uspokojivý, nenechte se odradit a vyhledejte jiného lékaře či odborníka.

nadměrné pocení na hrudi u žen

 

Nadměrné pocení na hrudi, radši nic nepodceňte!

Ať už je důvod vašeho nadměrného pocení jakýkoli, v lékařské komunitě jsou lidé, kteří chtějí opravdu pomoci, hledání může chvíli trvat. Nalezení lékaře soucitného a zkušeného v léčbě pacientů s hyperhidrózou může být rychlé a snadné a již během několika minut můžete mít jména vhodných lékařů ve vašem regionu.

Pokud byly léky a zdravotní stavy definitivně vyloučeny, doporučujeme vám, abyste vyzkoušeli specializované antiperspiranty na nadměrné pocení (nikoliv však antiperspiranty z drogérie či klasických obchodních řetězců, jelikož ty bohužel v naprosté většině případů nepomohou).

Specializované antiperspiranty na nadměrné pocení dokážou velmi uspokojivě pomoci. Většinou se jedná o partie těla jako: zpocená podpaží, zpocené ruce či dlaně, zpocené nohy, zpocené čelo a hlava. Dokonce najdeme i specializované antiperspiranty pro jiné oblasti těla, jako jsou slabiny, prsa a záda.

Nedovolte, aby vás strach nebo rozpaky bránily hledat řešení, které tak nutně potřebujete, abyste zase mohli normálně fungovat. Pamatujte, že nejste sami. Jsme tady, abychom vám pomohli na vaší cestě k spokojenosti a úlevě!

My jsme udělali průzkum specializovaných antiperspirantů za Vás a nakonec z dlouhodobého hlediska skončili u švýcarské značky SweatStop. Jedná se o antiperspiranty vysoké kvality, které jsou zároveň šetrné k pokožce.  Chcete-li získat více informací o těchto antiperspirantech, můžete přejít na stránku oficiálního prodejce SweatStop přímo zde.